03.03.15

ІГОР ГОЛОВАТИЙ: ПОЛТАВЩИНА ЖИВЕ «ПО-НОВОМУ», А КОРУПЦІЯ У МЕДИЦИНІ ПРОДОВЖУЄ ПРОЦВІТАТИ

На Полтавщині вже другий «майданний» губернатор, а з корупцією у медицині боротися ніхто не поспішає.

Полтавців лікують чи грабують? Це питання громадськість ставила перед владою та медчиновниками неодноразово. Все почалося з далекого 2010-го року. Ще тоді Віктор Петрович Лисак пообіцяв, що благодійні організації і фонди назавжди зникнуть із Полтавських лікарень. Також в цьому році ще раз вся Україна почула про побори голови МСЕК Тетяни Жабо. Серія сюжетів вийшла на національному каналі «1+1» в передачі «Гроші». Вже екс-губернатор Удовіченко О.В., пообіцяв нещадно побороти корупцію в медицині.І ось почали жити «По-новому!» Президент Порошенко П.О. пообіцяв зміни та тотальну боротьбу з корупцією. З початку втечі Януковича Полтавщину вже очолює 2-й голова ОДА, але побори в лікарнях продовжуються.

Гучні справи сколихнули громадськість. Кожного дня ми чуємо про БО «Лікарняна Каса Полтавщини», благодійні фонди в лікарнях, БО «Світло Надії», МРТ, обласне патологоанатомічне бюро, КП «ПолтаваФарм», а нещодавно ще і про 42 мільйони доларів, котрі МВФ надасть на реформування Полтавської медицини. І хто буде її реформувати — люди, які десятки років її знищували?


Громадськість виступає за негайну заміну всього обласного керівництва галузі.


Ми вважаємо, що люди, які проходили багато разів по різним кримінальним впровадженням, пов’язаних з корупцією та розкраданням бюджетних коштів, повинні бути замінені. Вже близько місяця пройшло з того часу, коли я просив про зустріч з головою Полтавської ОДА Головком Валерієм Анатолійовичем, для проведення зустрічі у форматі влада-громадськість. Але голова Полтавської ОДА уникає цієї зустрічі.


Ми використали всі законні методи боротьби з казнокрадами та корупціонерами, але ще не використали інших методів боротьби, — говорить громадський активіст Ігор Головатий. — Ми дуже вражені цинізмом та інстинктом самозбереження головного лікаря 4-і міської лікарні пана Леоніда Куроєдова, у якого після перевірок БО «Лікарняна Каса Полтавщини» прокинувся патріотизм і він, зібравши гроші з медичного персоналу лікарні, хутко відбув лікувати зуби на передову. При цьому виникає питання чому саме в лютому 2015-го, а не у червні 2014-го?

Але саме головне — без збирання коштів з лікарів, що, не можна бути волонтером? Ми чекаємо на його приїзд і будемо наполягати на відправленні цього патріотично налаштованого фахівця дійсно в зону бойових дій! Прикро, коли дійсно волонтери працюють за покликом серця, а такі «герої» кидають тінь на весь волонтерських рух.

Ігор ГОЛОВАТИЙ, громадський активіст

Немає коментарів:

Дописати коментар