05.12.14

Чи затвердять у Полтавській ОДА положення про публічне звітування чиновників?

03 грудня 2014 року Громадська рада при Полтавській обласній раді звернулася до Полтавської ОДА в особі в.о. голови Олега Пругла щодо вжиття невідкладних заходів із ухвалення розробленого проекту Положення про порядок публічного звітування про стан та результати виконання регіональних цільових програм у Полтавській області.

Ця історія почалася ще в березні-квітні 2014 року, коли громадська комісія з питань забезпечення законності та правопорядку Громадської ради при Полтавській обласній раді запропонувала розроблений проект Положення про порядок публічного звітування. Мета положення – забезпечити прозорість діяльності органів виконавчої влади Полтавської області шляхом надання публічності та уніфікованої форми звітування.

15 квітня 2014 року проект Положення був розглянутий на засіданні комісії з питань забезпечення законності і правопорядку Полтавської обласної ради. За наслідком розгляду комісія вирішила підтримати Положення та рекомендувати його Полтавській ОДА для врахування в роботі.

28 квітня 2014 року листом №01-21/286 від 28.04.2014 рекомендації Полтавської облради були направлені до Полтавської ОДА.

Окрім того, 12 серпня 2014 року листом № 127 до голови Полтавської ОДА звернулася громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» (представники якої розробляли проект Положення) із пропозицією прийняти проект Положення, який містився додатком до листа.

10 вересня 2014 року листом № 5814/01-62 за підписом керівника апарату Полтавської ОДА Романа Чабановського була надана відповідь, згідно якої «відсутні підстави для прийняття Положення». При цьому на нараді Полтавської ОДА від 01.12.2014 Р.Чабановський у відповідь на запитання представника Громадської ради відповів, що нічого не знає щодо проекту зазначеного Положення.


Згідно листа-відповіді Кабінету Міністрів України №79 від 11.08.2014 повідомляється що пропозиції Інституту аналітики і адвокації стосовно ухвалення Положення про звітування відповідно до резолюції Віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана направлені для роботи Київській міській державній адміністрації та обласним державним адміністраціям.


Виходить, що через саботаж окремих чиновників Полтавською ОДА не виконується розпорядження Віце-прем’єр-міністра. Чинний порядок звітування структурних підрозділів облдержадміністрації не уніфікований та непублічний, що створює передумови для відсутності громадського контролю за використанням бюджетних коштів.

Станом на сьогодні чиновник не зобов’язаний надавати на розсуд громадськості зрозумілий і повний фінансовий звіт щодо виконання обласної бюджетної програми. Аби виправити цю ситуацію, Громадська рада при Полтавській обласній раді і звернулася до Полтавської ОДА з ініціативою затвердити згадане Положення, і таким чином поставити крапку у 8-місячній історії з даного питання. Адже кожен громадянин має право знати, як виконуються обласні програми і на які цілі витрачаються бюджетні кошти.

Немає коментарів:

Дописати коментар