16.01.15

У діях в.о. голови Полтавської РДА громадські активісти виявили ознаки корупції


Станіслав Цись: 16 січня 2014 року на сесії Полтавської облраді мною була зачитана доповідь про результати здійсненої громадської експертизи та проведення антикорупційного розслідування діяльності першого заступника голови Полтавської РДА Олександри Іваніни. Розслідування та експертизу провели ГО «Наша Полтава» спільно з Громадською радою при Полтавській обласній раді, які уповноважили мене донести інформацію про його результати до керівництва області, депутатів, громадськості.

За шість місяців спільної роботи вдалося зібрати та перевірити документи, які підтверджують наявність у діяльності Олександра Іваніни ознак застосування корупційних схем та нецільового використання бюджетних коштів на суму 469 700 гривень. Зокрема, мова йде про переможців різноманітних конкурсів на отримання бюджетних коштів, а також грантових коштів Євросоюзу. 
Благодійний фонд «Фонд розвитку громади «Ініціатива», організація «КРОК», Полтавська обласна організація Ліги соціальних працівників України - організації-переможці обласних конкурсів протягом 2011-14 років, мають відношення до О.Іваніни. В них заступник голови Полтавської РДА або сам входить до числа засновників і керівників, або опосередковано, - через свою дружину Тетяну Іваніну та її сестру, за сумісництвом підлеглу О.Іваніни – Олену Кульбаку (очолює Ресурсний центр розвитку громад Полтавського району). 

Перемога Євромайдану і втеча партійного лідера Віктора Януковича не зупинили фінансові апетити першого заступника голови РДА, який до того ж, пішов на підвищення і став виконувати обов’язки керівника. В 2014 році махінації з конкурсами продовжилися, тільки вже на районному рівні. Наприклад, коштами Євросоюзу, які виділені для Полтавської РДА, Іваніна профінансував ПОО ЛСПУ, в якій виконавчим директором була його дружина. А щоб все було «по-чесному», включив до конкурсної комісії керівника ПОО ЛСПУ Олену Винокурову, а також своїх прямих підлеглих з РДА. І таких схожих епізодів нами було виявлено досить багато. 

Усього підготовлений нами звіт про діяльність Олександра Іваніни за 2011-14 роки містить 60 сторінок, на яких педантично описані усі виявлені громадською експертизою порушення. Знайшли і конфлікт інтересів, і ознаки «нецільового» (по деяким проектам звіти взагалі відсутні!), і ознаки корупції та ще багато чого. В інтересах слідства поки що не будемо розголошувати повну картину. 

Однак, вважаю за потрібне опублікувати тут список осіб-фігурантів даного антикорупційного розслідування, які станом на сьогодні продовжують займати посади в органах виконавчої влади. Переконаний, що їх потрібно якнайшвидше усунути від займаних посад, бо інакше це називається «запустити кота в холодильник». Та й не одного, а цілу групу. 

1) Олександр Іваніна - перший заступник, в.о. голови Полтавської РДА, депутат Полтавської обласної ради від Партії регіонів, екс-очільник Октябрської РО Партії регіонів, засновник і член Правління «Фонду розвитку громади «Ініціатива»; 

2) Наталія Шкоденко - керівник відділу сім’ї та молоді Полтавської ОДА, засновник і член Правління «Фонду розвитку громади «Ініціатива»; 

3) Олена Кульбака - керівник Районного ресурсного центру розвитку громад Полтавського району, депутат Октябрської районної ради від Партії регіонів, член «Фонду розвитку громади «Ініціатива»; 

4) Леонід Тягнирядно - керівник відділу культури і туризму Полтавської РДА; 

5) Юлія Малько - директор департаменту економіки і торгівлі Полтавської РДА, член «Фонду розвитку громади «Ініціатива»; 

6) Олена Винокурова - директор Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва, керівник Полтавської обласної організації Ліги соціальних працівників України; 

7) Тарас Кунпан - начальник Туристично-інформаційного центру Полтавського району. 

За матеріалами проведеної громадської експертизи ГО «Наша Полтава» і Громадська рада при Полтавській обласній раді звернулися до правоохоронних органів та обласного керівництва з приводу притягнення винних осіб до відповідальності. Справа Іваніни послугує хорошим індикатором роботи правоохоронних органів та обласної влади у напрямку боротьби з корупцією. 

Чи здадуть вони цей екзамен? Невдовзі дізнаємось.

З блогу Станіслава Цися на Інтернет-видання «Полтавщина»

Немає коментарів:

Дописати коментар