10.09.15

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ КОНЦЕРТ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА в ПОЛТАВІ


Шестиметровий Державний прапор на сцені і чотири українські прапори біля сцени стали головними прикрасами концерту волонтерів Ліги громадських організацій «Громада Полтавщини», що відбувся на площі біля театру імені Гоголя 23 серпня – у День Державного Прапора. Концерт волонтерів мав на меті створити полтавцям святковий настрій, підтримати молоді таланти нашого краю, зібрати кошти для наших воїнів-захисників в АТО.

Хвилиною мовчання і квітами вшанували полтавці світлу пам'ять 14 земляків, чиї фото на двох стендах промовисто свідчили, що ці хлопці не здійснили своїх життєвих планів уповні, бо їх мрії обірвала куля загарбника. 

Волонтери розмістили біля сцени маскувальні костюми («кікімори»), які вони виробляють, і маскувальні сітки, до плетіння яких в цей день долучилися всі охочі-і дорослі, і діти.

Чотири українські прапори по колу символізували етапи українського державотворення протягом останнього сторіччя. Жовто-блакитний прапор Української Народної Республіки (1917-1920р), знищеної більшовицькою Росією в ході кривавої війни. Синій прапор із золотим Тризубом в центрі Організації Українських Націоналістів, яка з 1929 року веде боротьбу за створення Української держави. В десятиліття більшовицького терору в Україні саме ОУН була єдиною силою, яка говорила світові правду про нищення української нації російськими більшовиками. Червоно-чорний прапор викликав у присутніх запитання і різнопланові емоції. Виявляється, полтавці не знають походження цього прапора. У 1942 році для захисту українського населення Волині і Галичини від каральних акцій гітлерівців та спецзагонів польської Армії Крайової Провід ОУН створив свій бойовий загін-Українську Повстанчу Армію. ЇЇ червоно-чорний прапор символізує непорушну єдність народу-чорний колір означає суспільний прошарок селянство-і воїнів (червоний колір), захисників тих моральних і матеріальних цінностей, які цим народом створені. Можна стверджувати, що червоно-чорний стяг-це прапор народного ополчення українців. Синьо-жовтий прапор в цій групі прапорів символізує результат зусиль і боротьби ОУН і УПА за кілька десятиріч, коли вони увінчалися перемогою: 1991 року була проголошена незалежна Українська Держава. Завдяки ентузіазму волонтерів «Громади Полтавщини» вперше за роки незалежності в Полтаві було гідно відзначено День Українського Державного Прапора, а багато полтавців суттєво поповнили свої знання з історії рідної країни. 

На концерті було вперше виконано на сцені Гімн волонтерів ЛГО « Громада Полтавщини»( слова і музика волонтера ЛГО «Громада Полтавщини» Н. Кирпотіної). Діти перед сценою аплодували і пританцьовували у такт пісні, якою волонтери розпочали свій концерт. Глядачам сподобалося, що вся волонтерська група, -і ті, хто в’язав масксітки, і хто ходив із скриньками для пожертв, і хто співав на сцені, - були одягнені в однакові футболки із логотипом ЛГО « Громада Полтавщини» -руки, що обережно підтримують червоне гроно калини. Калина для нас символізує Батьківщину, яку ми нашою волонтерською працею оберігаємо, підтримуємо, захищаємо.

Багато талановитих співаків і танцювальних колективів порадували глядачів своїм чудовим мистецтвом, високохудожнім виконанням: це Катерина і Наталка Крохмальні, Олексій Ткаченко, Людмила Супрунова, Олександр Мягких і Наталка Прокопченко (м. Гадяч), танцювальні колективи зразкових дитячих хореографічних студій «Каприз» та «Світанок», зразковий хореографічний ансамбль «Соколики». Участю у благодійному волонтерському концерті молоді митці заявили про свою громадянську позицію, про готовність захищати Батьківщину доступною їм зброєю- зброєю мистецтва. Родзинкою концерту став виступ запрошеного волонтерами Сашка Порядинського. Пісні у його виконанні, особливо «Перлина-Україна», викликали загальне захоплення.

Цікавий епізод концерту пов'язаний із запрошеним до слова нашим земляком із АТО майором Є.Сісецьким. Привітавшись до полтавців українською, він перепросив за те, що буде говорити російською, бо так йому більш звично. Ніхто, зрозуміло, не заперечував. Але те, про що говорив пан майор, є для нього таким болючим і хвилюючим, що він тут же забув, якою мовою говорить, і весь свій виступ виголосив тією мовою, якою мислить - рідною українською. Хочеться побажати всім військовикам ЗСУ сміливіше переходити на спілкування у війську рідною українською мовою. Бо саме мова є головним генетичним кодом нації. 

На концерт були запрошені бійці, що перебувають на лікуванні у полтавському шпиталі, і ті ,хто у відпустці. Волонтер Ю. Кривошеєв і військовий лікар В.Турпітько у своїх промовах говорили про значення волонтерської допомоги для армії. Двогодинний концерт пройшов на одному подиху і закінчився спільним виконанням Гімну України. 

Координаційна рада ЛГО «Громада Полтавщини»- оргкомітет концерту-висловлює щиру вдячність полтавцям, які підтримали нашу ініціативу подарувати землякам свято, популяризувати талановиту українську молодь і зібрати кошти для допомоги нашим воякам:
  • Полтавській обласній раді,
  • Полтавській обласній філармонії,
  • Полтавському академічному музично-драматичному театру ім. М.Гоголя, 
  • Виборчим штабам партій «Солідарність» і «Відродження»,
  • ПП «Дістар», «Палаццо», «Полтавська здоба», редакції газети «БИАФ».
Особливі слова подяки-режисеру концерту, заслуженому режисеру України пані Оксані Йосипенко.

Порядок на площі під час концерту охороняли бійці Правого Сектору, жодного випадку порушення громадського порядку не трапилося. Глядачі під час концерту підспівували, гаряче аплодували, танцювали. Хотілося б, щоб наш почин підтримали інші громадські і волонтерські організації Полтави, щоб проводили більше благодійних концертів, ніж базарів. Адже висока духовність суспільства є запорукою і його матеріального добробуту. Волонтерський мистецький фестиваль підтвердив би право полтавців вважати наше рідне місто духовною столицею України. 


Оргкомітет концерту 
ГС «ЛГО «Громада Полтавщина»
Немає коментарів:

Дописати коментар